5 zasad: jak wybrać polisę zdrowotną dla rodziny?

0
617

Liczba ofert ubezpieczeniowych jest tak ogromna, że wybór może być naprawdę trudny. Zwłaszcza, gdy wybieramy pakiet dla całej rodziny i tym samym musimy go dopasować do potrzeb różnych osób. Podpowiadamy czym należy się kierować, aby wybrać optymalny pakiet ubezpieczeniowy.

1.  Zwróć uwagę na listę dostępnych specjalizacji

Dostępność lekarzy specjalistów to jeden z najważniejszych wyznaczników jakości pakietu. Warto dokładnie to przeanalizować. Dane na pewno znajdziesz na stronie internetowej każdego ubezpieczyciela. Weź pod uwagę nie tylko liczbę lekarzy, ale także to, czy w ramach pakietu uzyskasz dostęp do lekarzy interesujących cię specjalizacji. To szczególnie ważne w przypadku członków rodziny chorujących przewlekle.

2.  Sprawdź, czy masz blisko

Oprócz liczby i typów specjalizacji, należy koniecznie wziąć pod uwagę czynnik lokalizacji. Sprawdź listę placówek z których świadczeń medycznych możesz korzystać i ich odległość od domu. To szczególnie ważne w przypadku mniejszych miejscowości, gdzie zwykle nie ma wielu placówek medycznych. Wówczas może się okazać, że najbliższy gabinet/przychodnia jest bardzo daleko.

3.  Upewnij się, że łatwo umówisz się na wizytę

Krótkie kolejki to jeden z najważniejszych czynników dla których decydujemy się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jednak czasem to nie kolejka, ale trudność w dodzwonieniu się do przychodni okazuje się być problemem. Sprawdź, co oferuje ubezpieczyciel w tym zakresie. Zweryfikuj zwłaszcza to, czy możesz wygodnie zapisać się na wizytę online, tak jak można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej firmy Signal Iduna.

4.  Sprawdź opinie o placówkach

Jeśli masz w rodzinie lub wśród znajomych osoby korzystające ze świadczeń placówek medycznych do których dostęp oferuje ci ubezpieczyciel, koniecznie zapytaj o zdanie na temat wyposażenia, profesjonalizmu lekarzy i personelu. Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź opinie w internecie.

5.  Oblicz koszty pakietu rodzinnego

Już na początku poszukiwań pomyśl jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na ubezpieczenie zdrowotne rodziny i szukaj pakietu przystępnego cenowo. Wybór pakietu dla całej rodziny jest zwykle bardziej korzystny finansowo niż ubezpieczenie indywidualnie każdej osoby. Przykładowo we wspomnianej już firmie Signal Iduna cena pakietu rodzinnego Pełnia Zdrowia Start+ to 346,50 zł miesięcznie. W przypadku pięcioosobowej rodziny, otrzymujemy kwotę 69,30 na osobę. Pakiet ten daje szeroką ochronę ubezpieczeniową, więc jest korzystną opcją dla całej rodziny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here