Chusta czy nosidło – co wybrać do noszenia dziecka?
Po miesiącach noszenia dziecka na rękach, moje plecy i ramiona powiedziały pewnego dnia dość. Zaczęłam szukać alternatywy, bo zależało mi na tym, aby czuć z dzieckiem tą więź, tą bliskość, jak wtedy, gdy mam je na rękach. Od samego początku w grę wchodziły tylko i wyłącznie dwie opcje – nosidło ergonomiczne oraz chusta do noszenia dzieci. Wybór okazał się abstrakcyjnie trudny, tymbardziej, że na podjęcie decyzji było bardzo mało czasu, zaledwie kilka dni. Każda opcja miała swoje plusy i minusy, za nosidłem ergonomicznym niewątpliwie przemawia łatwość zakładania i uniwersalność. Z drugiej strony chusta ma to coś i jak nic innego kojarzyła mi się z tym, na czym najbardziej mi zależało – na uczuciu bliskości.
Dlaczego warto kupić nosidło ergonomiczne?
Na początek ciekawostka – po nosidło ergonomiczne najczęściej sięgają osoby, które wcześniej korzystały z chust, natomiast to nie jest tak, że porzuciły chusty na rzecz nosideł, tylko raczej używają jednego i drugiego naprzemiennie. I jezcze uwaga! Nie mylcie nosideł ergonomicznych z innymi nosidłami (nazywanymi czasami wisiadłami), które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na rozwuj ruchowy dziecka. Największym plusem nosidła ergonomicznego jest chyba łatwość jego zakładnia. To coś jakby zakładać plecak, tylko na brzuchu i zapinać go na plecach. Jest bardzo łatwe do założenia, łatwe do zdejmowania, ale także łatwe do czyszczenia, można prać w zwykłej pralce.
Chusta do noszenia dziecka – po prostu bliskość
Jeżeli jesteśmy już przy największych plusach, to w chuście i wiele lepiej „czuć dziecko”. Jeżeli spróbujecie chociaż raz zamotać dziecko w chuście, to od razu zrozumiecie, o co mi chodzi. Oczywiście samo motanie, którego rodzajów jest bardzo wiele, może być trudne i wymaga wielu treningów. Natomiast dobrze zamotana chusta jest lekarstwem na ból kręgosłupa spowodwany noszeniem dziecka na rękach! Tak naprawdę, szczerze mówiąc, niezależnie czy wybierzecie nosidło ergonomiczne, czy chustę, to będzie to bardzo dobry wybór.
Dodaj komentarz