Co obejrzeć z dzieckiem: filmy, bajki, seriale…

0
892

Co można obejrzeć z dzieckiem? Jakie filmy i seriale zainteresują najmłodszych, a jednocześnie nie zanudzą ich rodziców?

Kraina Lodu

Nie brakuje udanych produkcji dla młodszych widzów, które z pewnością można polecić. Wartościowe filmy dla dzieci wylicza blog parentingowy sweetmama.pl, jednak możliwości jest więcej.

Jednym z największych animowanych hitów ostatnich lat jest „Kraina Lodu”. Aktualnie na ekranach kin gości już druga część, a kto jeszcze nie widział pierwszej, koniecznie powinien nadrobić zaległości. Film, luźno oparty na „Królowej śniegu” Andersena, opowiada o dwóch siostrach, z których jedna posiada niezwykłe moce. Kiedy moce te wymykają się spod kontroli, Anna wyrusza odnaleźć Elsę, by uratować królestwo.

Chyba każdemu dziecku (i rodzicowi) przypadną do gustu niezwykłe przygody, humor (którego głównym dostarczycielem jest ulubieniec widzów, bałwanek Olaf) oraz piękne piosenki („Mam tę moc” została nagrodzona Oskarem). Zresztą produkcja została wyróżniona tą najważniejszą filmową nagrodą również w kategorii „Najlepszy film animowany”.

Król Lew

Oczywiście mowa tu o oryginalnym filmie z 1994 roku, a nie o niedawnym remake’u zrobionym za pomocą CGI. Ponieważ król jest tylko jeden!

Skoro nowa wersja, niedawno goszcząca na ekranach kin, sprawiła, że o „Królu Lwie” znów jest głośno, warto zapoznać dzieci właśnie z oryginalną wersją, zamiast z tą unowocześnioną. Dlaczego? Ponieważ, choć opowiada ona tę samą historię, ma w sobie bez porównania więcej życia i emocji. Można zaryzykować też stwierdzenie, że klasyczna, dwuwymiarowa animacja ma większe walory estetyczne niż komputerowa grafika na siłę próbująca podrobić rzeczywistość (chociaż jest to oczywiście kwestia gustu).

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Rezolutna nastolatka Marinette jako superbohaterka Biedronka ratuje Paryż przed złowrogim Władcą Ciem i jego potworami. Wspierana jest w tej walce przez Czarnego Kota. Czy zdołają ocalić miasto i uchronić magiczne mirakula, które umożliwiają im przemianę w superbohaterów, a które Władca Ciem chce dostać w swoje ręce?

Serial nie bez przyczyny cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych, którzy znajdą tu dla siebie wiele ekscytujących scen akcji, sporo humoru, a także wartościowych morałów dotyczących przyjaźni i miłości.

Dodatkowo z sezonu na sezon robi się coraz ciekawiej. Biedronka i Czarny Kot zyskują szybko powiększające się grono sojuszników, wątki romansowe robią się coraz bardziej zagmatwane, a Władca Ciem okazuje się nie być typowym czarnym charakterem bez serca – za jego niecnymi czynami stoją bardziej złożone i niejednoznaczne motywy.

My Little Pony: Przyjaźń to magia

Dziewczynki od zawsze uwielbiały kucyki z serii „My Little Pony”, ale ich najnowsza inkarnacja „Przyjaźń to magia” w znaczący sposób powiększyła grono miłośników tej marki. W czym tkwi sekret jej popularności? Znaczenie ma z pewnością szóstka głównych bohaterek, z których każda ma inny, wyrazisty charakter i odmienne podejście do życia. Dzięki temu każde dziecko może znaleźć postać, z którą będzie się identyfikować.

Oprócz sympatycznych bohaterek znajdziemy tu wpadające w ucho piosenki i dużo humoru, a dodatkowo każdy odcinek niesie najmłodszym wartościową lekcję o przyjaźni. Dla rodziców oczywiście serwowane tu morały często ocierają się o banał, ale dla dzieci są to podane w przystępny sposób wartości, które jak najbardziej warto przyswoić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here