Jak wybrać dobry rower młodzieżowy?

0
868

Dzieciaki i młodzież do prawidłowego rozwoju potrzebują aktywności sportowej. Jazda na rowerze to zdrowa i przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Podpowiemy Wam, jak wybrać dobry rower młodzieżowy i rowerek biegowy dla dziecka – solidny i niedrogi.

Po wielu tygodniach kwarantanny wreszcie możemy wyjść z domu i swobodnie uprawiać sport. Jazda na rowerze pomaga budować odporność i utrzymać odpowiednią wydolność układu oddechowego. Aktywność na świeżym powietrzu jest niezbędna, aby młody człowiek prawidłowo się rozwijał. Rozładowuje stres i wspomaga prawidłowe działanie organizmu.

Edukacja zdalna to całe godziny spędzone przed ekranem komputera. Ilość rozrywek jest teraz mocno ograniczona, na szczęście możemy wyjść na rower. To najlepszy sposób, aby zadbać o zdrowie rodziny, rozładować zmęczenie i stres. Myślisz, że kwarantanna utrudni Ci zakup roweru? Teraz możesz zamówić rower z dostawą do domu – skręcony i wyregulowany.

Jak dobrać rower młodzieżowy

Zanim zajmiemy się wyborem konkretnego modelu przeanalizujmy potrzeby naszego nastolatka i spróbujemy dokonać wybrania dobrego i niedrogiego roweru młodzieżowego.

Tak jak rowery dla dorosłych, również modele juniorskie dzielą się na kilka kategorii. Różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wyposażeniem. Miejskie damki to rowery dla dziewcząt, które jeżdżą po mieście i ścieżkach utwardzonych.

To najlepszy rower do poruszania się po mieście – do sklepu czy na wyjście z przyjaciółkami. Mini damka Tabou Queen zachwyca piękną, kobiecą geometrią i uroczym malowaniem ramy. Wyposażona w nowoczesny mechanizm przerzutek ukrytych w piaście i niezawodne hamulce z pewnością sprawi Twojej nastolatce wiele radości z jazdy.

Dla fanów rowerowych akrobacji oczywiście BMX – dużo fanu i godziny rozwijających sprawność treningów. Najbardziej uniwersalnym wyborem dla dziecka jest rower górski – sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w terenie. Wybierając trasy na rodzinne wycieczki nie będziecie musieli ograniczać się wyłącznie do asfaltu i tras rowerowych.

Jak dobrać rower do wzrostu

Kiedy wybierzecie już typ roweru dla dziecka, pora na najważniejszy etap – odpowiednie dobranie rozmiaru ramy i kół. Prawidłowo dopasowany rower zapewnia dziecku wygodną i zdrową pozycję do jazdy. Aby dobrze dobrać rozmiar roweru trzeba brać pod uwagę wzrost dziecka i długość nogi. Kiedy kupujemy rower w sklepie stacjonarnym możemy zasięgnąć porady sprzedawcy i posadzić dziecko na wybranym rowerze, aby sprawdzić jaki rozmiar będzie odpowiedni. Zakupy w sklepie internetowym wymagają samodzielnego wykonania pomiarów, ale nie jest to tak skomplikowane jakby się wydawało.

Mierzymy przekrok czyli wewnętrzną stronę nogi dziecka – od krocza do podłoża. Otrzymany wymiar mnożymy przez 0,57 – wynik to rozmiar ramy w centymetrach. Następnie otrzymaną liczbę dzielimy przez 2,54 – wynik to wymiar ramy w calach.

Odpowiedni rozmiar koła dla dzieci o wzroście 120 – 145 cm to 24”, dla wyższych dzieci wybieramy koła w rozmiarze 26” – 27,5”.

Dobry rower dla nastolatka

Dopasowanie rozmiaru mamy za sobą, teraz zastanówmy się na tym, jak wybrać dobry rower młodzieżowy. Rama roweru dla dziecka powinna być sztywna, ale lekka – rowery budowane na ramach z aluminium to teraz standard. Wybierając rower zwróć uwagę na osprzęt – Shimano to gwarancja jakości i niezawodności. Układ hamulcowy jest istotny dla bezpieczeństwa – do miasta V-brake, natomiast w modelach terenowych dla starszych dzieci hamulce tarczowe.

Przekonanie, że dobry rower musi być drogi to mit, który obalają polscy producenci. Na porządnie wyposażony, ładny rower dla nastolatka nie musisz wydawać dużych pieniędzy. Rowery młodzieżowe Tabou to solidne sprzęty w uczciwej cenie. Bardzo dobrze wypadają w porównaniu z ofertą topowych marek jak Kross czy Unibike.

Rower górski młodzieżowy

Młodzieżowy góral to najlepszy wybór dla aktywnego dziecka. Solidna rama z amortyzowanym przednim widelcem to łatwe manewrowanie rowerem na nierównościach. Amortyzator pochłania drgania podczas jazdy nie tylko w terenie, ale również na miejskim bruku czy nierównym chodniku. Rower górski wyposażony w szersze opony o zwiększonej przyczepności to większe bezpieczeństwo jazdy nie tylko w terenie. Dziecko zdecydowanie łatwiej pokona wysoki krawężnik i wyboistą leśną ścieżkę.

Dla młodszych dzieci odpowiednie będą lekkie rowery górskie na kołach wielkości 20” – 24”. Model Tabou Topshe to góral dla aktywnych dziewczynek, oferuje duży wybór biegów i terenowe opony. Został skomponowany na markowym osprzęcie – możesz mieć pewność, że dziecko będzie jeździć bezpiecznie i bezproblemowo. Dla chłopców w wieku 10 – 12 lat proponujemy modele Tabou Badboy i Poison. Ich sportowy design z pewnością przypadnie do gustu młodzieży. To świetnie skomponowane i dopracowane modele MTB Junior. Rowery są wyposażone w przedni amortyzator i agresywne opony terenowe – bez względu na wybór trasy, Twoje dziecko na pewno sobie poradzi.

Polski producent rowerów Tabou ma swojej kolekcji również modele dla starszych nastolatków. Linia Venom to duży wybór rozmiarów i wersji wyposażenia. Do wyboru masz modele z hamulcami V-brake – to łatwa do serwisowania klasyka.

Dla bardziej wymagających Venom 3.0 i 4.0 wyposażono w mechanizm tarczowy, który sprawdzi się podczas jazdy w trudniejszym terenie. Młody człowiek otrzyma wydajne wsparcie na trudniejszych trasach – Venom wyposażony jest w przerzutki Shimano z grup MTB. Liczba biegów, który mamy do wyboru to od 18 do 24 w konfiguracjach: 3×6, 3×7 i 3×8. Amortyzator ze skokiem na poziomie do 60mm to komfortowa jazda po mieście i w terenie.

Tabou udowadnia, że polski rower górski może śmiało konkurować z modelami światowych marek. Zasadniczą różnicą jest tutaj cena i komfortowy dostęp do wsparcia technicznego i serwisu. Co jeszcze przemawia za wyborem tych rowerów? Dożywotnia gwarancja na ramę i 3 lata gwarancji na osprzęt to pewność, że to naprawdę solidne rowery. Na koniec kilka o designie – Tabou stawia na niebanalne zestawienia kolorów na ramach o sportowej geometrii. Twój nastolatek na pewno nie przejedzie obok rówieśników niezauważony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here