Jak wybrać łóżko dla dziecka?

0
1447

Pokoik dziecięcy może się obyć bez wielu mebli, nie musi być w nim regałów, nie musi być biurka, ale musi się w nim znaleźć łóżko! Jednak ilość rozmiarów, producentów, wersji i modeli jest w tym momencie tak ogromna, że może być niezmiernie ciężko wybrać odpowiednie łóżko dziecięce. Jeżeli macie problem z wyborem i nie wiecie, na co się zdecydować, to znaczy, że ten artykuł jest właśnie dla Was!

Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, to pierwsza rzecz, która powinna nami kierować kiedy chcemy wybrać łóżko dla dziecka. Na jakie aspekty należy wówczas zwrócić uwagę? Najważniesze są:

  • użyte materiały
  • jakość wykończenia
  • certyfikaty

Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji łóżek dzieciecych jest oczywiście drewno. Ważne, żeby firma produkująca łóżka mogła poświadczyć certyfikatem jakość drewna oraz to, że pochodziło z legalnej wycinki. Jeżeli jesteśmy już przy certyfikatach, to sprawdźcie użyte do pomalowania łożka farby. Niektóre rodzaje farb mogą powodować u dzieci aleregię, która może objawiać się swędzącymi wysypkami oraz dusznościami. Najważniejszą jednak rzeczą jest jakość wykonania. Jeżeli kupujecie łóżko stacjonarnie, to już w sklepie sprawdźcie, czy na modelu pokazowym nie pojawiły się pęknięcia czy zadziory. Nie chcecie przecież, aby (w najlepszym wypadku) Wasze dziecko obudziło się z wbitą w skórę drzazgą.

Zadbajcie też o funkcjonalność

Łożko dziecięce koniecznie musi być funkcjonalne! Dlaczego? Bo założe się, że w ciągu kilku lat, w których dziecko będzie z niego korzystało, będzie przestawioane w jego pokoju co najmniej kilka razy. Starajcie się też wybierać maksymalnie uniwersalne kolory, jak na przykład biel czy po prostu drewno lakierowane. Pokój dziecięcy musi znosić ekstremalne zabawy, przez co prawdobodnie jedno łożko dziecięce zniesie kilka remontów i zmian kolorów ścian! Świadomie wybrane łóżko dla dziecka będzie spełniało swoją funkcję przez wiele, wiele lat, prawdopodnie tak długo, aż dziecko z niego nie wyrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here