Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

0
153

Okulary przeciwsłoneczne to u osób dorosłych stały dodatek, który pojawia się w szczególności w upalne dni, stanowiąc dobrą ochronę dla dzieci. Podobnie powinno być w przypadku dzieci. Każdy rodzic powinien wybrać świadomie ochronę na czas letnich upałów. Zakup okularów z popularnych sieciówek, może okazać się sporym błędem. Może i będą to modne propozycje, jednak nie będą one w stanie zapewnić właściwej ochrony najmłodszym.

Okulary dopasowane do wieku dziecka

Do wyboru są okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt i dla starszych pociech. Wybierając takie elementy, należy zwrócić na to uwagę. Tylko dzięki temu można mieć pewność co do tego, że będą one w stanie zapewnić najlepszą swobodę. Do tego nie będą one powodować u malucha dyskomfortu. Okulary na słońce dzieli się na ogół na te do dwóch lat, od 2 do 4 lat, od 6 lat i dalej. Zarówno, jeżeli mowa jest o sklepach stacjonarnych, jak również w internetowych – przy każdym produkcie znaleźć można dokładny opis, więc dopasowanie ich do wieku dziecka, nie będzie stanowić problemu.

Ochronny filtr przeciwsłoneczny

Jak sama nazwa mówi – okulary mają zapewnić ochronę przeciw szkodliwym promieniom słonecznym, jakie mogą doprowadzić do uszkodzenia nerwu wzrokowego. To dlatego przy wielu z nich można znaleźć opis filtr UV 400. Dzięki temu można zyskać pewność, że szkła zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV-A, UV-B i UV-C. Warto także wspomnieć o szkłach wykonanych z poliwęglanu, które są mocno przyciemniane. Dla dzieci dobrą propozycją staje się w tym przypadku kategoria 3.

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Całość – nie tylko szkła – powinna zostać wykonana z nietłukącego się materiału. Jest to podstawa, którą powinno mieć zapewnione każde dziecko. No cóż, dzieci są ruchliwe i okulary często mogą lądować na ziemi (razem z właścicielem). Każdy rodzic na pewno będzie chciał zyskać pewność co do tego, że w przypadku takich sytuacji, w oko nie wbije się szkło lub też inny materiał, który może stanowić zagrożenie dla malucha.

Warto również dodać, że okulary powinny zostać wykonane nie tylko z nietłukliwego materiału. Całość powinna bazować na materiale, który nie zawiera rtęci, ftalanów czy bis fenolu A – BPA. Mówiąc w skrócie, szkodliwych substancji chemicznych, jakie mogą niekorzystnie wpłynąć na zdrowie. W szczególności, jeżeli chodzi o upalne dni i opary, które chociaż są niewidoczne, mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie każdej osoby. Więcej praktycznych wskazówek we wpisie blogowym – https://elemele.com.pl/blog/jak-wybrac-okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci

Co zrobić, jeżeli przy okularach będzie można znaleźć opis TPEE? Kupić. Jest to bowiem bezpieczna baza, która powstała z mieszaniny kauczuku i plastiku. Materiał bezpieczny, który na dodatek jest w stanie zapewnić solidność okularów.

O czym jeszcze nie można zapomnieć?

W sklepach znaleźć można wiele ciekawych, modnych i bezpiecznych okularów. Takich, które można dopasować do potrzeb dziewczynki lub chłopca. Niezależnie od ich wyglądu, ceny – warto wyposażyć się w bezpieczny pokrowiec dla nich. Czasem dołączone są one do zestawu. Niekiedy istnieje potrzeba samodzielnego dokupienia. Taka ochrona jest jednak koniecznością. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się tego, że dziecko szybciej zniszczy okulary. Na dodatek te, jakie na bieżąco będą odkładane do pudełka, trudniej będzie zgubić. Okulary przeciwsłoneczne zawsze będą znajdować się w bezpiecznym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here