Jak wybrać przedszkole? Wiemy i podpowiadamy!

0
1288

Obecne przepisy odnośnie zapisania dziecka do przedszkola umożliwiają zapisanie pociechy do 5 różnych placówek. To ukłon w stronę rodziców, bo jak pewnie wiecie, wcale nie jest tak łatwo dostać się do wymarzonego przedszkola. No właśnie, ale jak wybrać najlepsze przedszkole, które w sposób kompleksowy zapewni naszemu dziecku możliwość szerokiego rozwoju, a nam poczucie komfortu i uczucie, że podjęliśmy właściwą decyzję. Na co więc zwrócić uwagę szukając przedszkola?

Odległość od domu i miejsca pracy

To dość ogólne założenie, które właściwie nie jest niezbędne, nie wpływa do końca na rozwój psychofizyczny dziecka, ale… Pamiętajmy, że musimy też patrzeć trochę pod swoim kątem. Dziecko będzie przebywało w przedkszkolu w określonych godzinach, które powinny być kompatybilne z naszymi godzinami pracy. Wyobraźcie sobie sytuacje, w której Wasz syn lub córka jest w przedszkolu na przykład do 17:00, wy kończycie o 16:00 i musicie się przedzierać przez całe, zakorkowane miasto. A przecież zawsze może się jeszcze zdarzyć jakaś sytuacja losowa, musieliście zostać dłużej, samochód nie chciał odpalić i tak dalej. Uwierzcie nam, że najlepsza lokalizacja przedszkola ma naprawdę znacznie. Nie chodzi nawet o to, żeby było ono maksymalnie blisko blisko domu czy pracy, ale bardziej o to, aby było po prostu nam po drodze.

Przedszkole zgodne z duchem wychowania dziecka

Każdy z nas preferuje pewne style wychowania lub style życia, ale jak je powiązać z wyborem przedszkola? Bardzo prosto, wystarczy się jedynie zagłębić w temat i wykonać swego rodzaju research wśród przedszkoli. Są już w tym momencie przedszkola z kuchnią wegańską, gdzie na prośbę rodzica dziecko może otrzymywać posiłki bez produktów mięsnych i odzwięrzęcych. W większości przedszkoli są już zajęcia w języku angielskim, ale są one bardzo krótkie (zwykle 2 x tygodniowo po 15 minut). Natomiast jeżeli zależy nam na tym, aby nasze dziecko zdecydowanie bardziej przyłożyło się do nauki języka, to napewno znajdziemy przedszkole, które kładzie na to nacisk. Ważne jest, aby przedszkole było zgodne z naszym domowym wychowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here