Kompletujemy dziecięcą wyprawkę. Czego nie może w niej zabraknąć?

0
842

Dziecięca wyprawka do szpitala powinna być przygotowana na miesiąc przed porodem. Jednak oprócz ubranek i środków pielęgnacyjnych trzeba zapewnić przecież dziecku akcesoria i urządzenia, które stymulować będą jego prawidłowy rozwój. Dlatego nasza wersja wyprawki jest rozszerzona, o wszystko, co niezbędne. Dbanie o dziecko wymaga bowiem skompletowania całego zestawu. W nim muszą oczywiście znaleźć się również butelki, smoczki czy podgrzewacze do mleka.

Produkty i akcesoria przeznaczone do pielęgnacji

Na samym początku zajmiemy się tym, co znajdzie się w torbie do szpitala. Zatem należy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne kosmetyki dla dziecka, jak olejek do mycia, zasypka, nawilżone chusteczki oraz rzecz jasna pampersy. W domu koniecznie trzeba również mieć wanienkę. Można tutaj wybrać model kubełkowy, który sprawdza się dla noworodków i niemowląt. W takiej wanience mogą poczuć się bowiem, jak w brzuchu mamy, a kąpiel nie wywołuje w nich lęku.

Ubranka niezbędne w wyprawce

Oczywiście w wyprawce nie może zabraknąć ubranek. Konieczny będzie zakup przynajmniej kilkunastu pajacyków, a także kaftaników, czy body. Oczywiście część z tych rzeczy otrzyma się zapewne w prezencie, ale szybko można się przekonać, że żadna ilość nie jest zbyt mała. Oczywiście w zestawie musi znaleźć się również czapeczka dla noworodka. Jeśli jest zima to koniecznie trzeba zakupić również kombinezon.

Miś szumiś – pomoc dla wszystkich rodziców

Dziecko w pierwszych miesiącach życia komunikuje swoje potrzeby poprzez płacz. Czasem jednak uspokajanie dziecka jest trudne mimo że teoretycznie wydaje się, że zapewniło mu się wszystko, czego potrzebuje. Usypianie również bywa problematyczne, szczególnie w przypadku tzw. „high need baby”, które niemal nieustannie wymaga obecności blisko matki i ma dużo większe potrzeby niż przeciętne dziecko. Niezależnie jednak od tego czy dziecko zasypia po długich mozołach czy bardzo szybko pomocny w usypianiu może być miś szumiś. To maskotka działająca na baterię, która emituje wibracje i dźwięk podobny jest do tego, do którego dziecko przyzwyczajone jest z życia płodowego. Dzięki temu może się wyciszyć uspokoić i szybciej zasnąć. Wibracje stopniowo się wyciszają w miarę jak dziecko zapada w głębszy sen. Natomiast jego wybudzenie powoduje, że znów się włącza.

Kojec do zabawy – bo warto go mieć

Niewątpliwie dbanie o dziecko wymaga zapewnienia mu rozrywki i to od pierwszych miesięcy życia. Dlatego warto zainwestować w kojec do zabawy. Dziecko będzie z niego korzystać, kiedy zacznie już raczkować. W nim można umieścić miękkie szeleszczące i wydające dźwięki zabawki, również takie które maluch może samodzielnie uruchomić np. nóżkami. Kiedy dziecko zaczyna być bardziej ruchliwe kojec jest prawdziwym wybawieniem dla rodziców. W sytuacji, gdy akurat nie mogą podążać za pełzającym czy też raczkującym po podłodze dzieckiem mogą włożyć je do kojca, gdzie przez ten moment będzie całkowicie bezpieczne.

Leżaczek lub huśtawka – niezbędnik każdego rodzica

Choć łóżeczko jest tym miejscem, gdzie najczęściej śpi dziecko, to jednak warto posiadać jeszcze leżaczek lub huśtawkę. W pierwszych miesiącach życia to te akcesoria zapewniają dziecku rozrywkę. Wyposażone są w miękko poduszkę, która wspiera główkę noworodka. Dodatkowo posiadają pałąk z wiszącymi zabawkami, których dziecko może dotykać rączkami. Huśtawka umożliwia kołysanie dziecka do snu i świetnie nadaje się do usypiania. Dodatkowo zarówno leżaczek, jak i huśtawką mogą być wyposażone w melodyjki oraz zasilanie bateryjne. Dzięki temu dziecko ma dodatkową porcję rozrywki w postaci muzyki relaksacyjnej. Takie akcesoria znajdziesz w sklepie dla niemowląt online.

Łóżeczko i fotelik samochodowy

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również łóżeczka i fotelika samochodowego. Łóżeczko to zwykle pierwszy mebel jaki kupuje się do dziecięcego pokoju. Trzeba pamiętać, by było wykonane z bezpiecznych materiałów i pomalowane nietoksycznymi farbami. Istotne znaczenie ma oczywiście dobór materaca do łóżeczka, który powinien być odpowiednio twardy, by wspierał rozwój maleńkiego dziecka. Należy pamiętać, że dla noworodka nie kupuje się poduszek gdyż powinien spać na prostej płaszczyźnie. Bardzo ważny jest także dobór fotelika samochodowego, który powinien być przeznaczony dla dzieci do 1 roku życia. Pierwszy fotelik nie może być z grupy mieszanej, gdyż te przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już siedzieć. Wyjątkiem są takie, które posiadają specjalne wkładki dla noworodków, pod warunkiem, że można montować je tyłem do kierunku jazdy. Doskonałej jakości modele z grupy 0-13 kg, a także grup mieszanych posiada w sprzedaży praktycznie każdy sklep dla niemowląt.

Nasz poradnik jest oczywiście jedynie wskazówką i zawiera najważniejsze produkty, które powinny znaleźć się w wyprawce. Niewątpliwie konieczny będzie jeszcze zakup wózka z gondolą, wszak spacery na świeżym powietrzu są również ważne dla dziecięcego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here