Przychodnie lekarskie w Krakowie – CMC

0
200

Niezależnie od wieku każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na stan zdrowia. Czasami wydaje się nam, że wszystko jest porządku, ponieważ objawy są niezauważalne. Dlatego warto skorzystać z badań profilaktycznych w przychodni, dzięki którym zyskamy pełną informację o stanie faktycznym naszego organizmu.

Czym są badania profilaktyczne?

Badania profilaktyczne to podstawowe i bezpłatne badania, które powinien wykonać każdy dorosły człowiek. Testy diagnostyczne mają na celu wykrycie najdrobniejszych nieprawidłowości, które mogłyby doprowadzić do rozwoju wielu chorób. Współcześnie człowiek jest zabiegany i żyje w ciągłym stresie, zapominając często o prawidłowym odżywianiu się. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zwiększa się ryzyko związane z chorobami cywilizacyjnymi.

Na czym polegają badania profilaktyczne?

Po zgłoszeniu się pacjenta na badania przychodnia lekarska Kraków na podstawie skierowania robi serię badań. Wśród nich możemy wyróżnić badanie wzroku, słuchu, EKG czy morfologia krwi, glukoza oraz badanie moczu. Dodatkowo skierowanie obejmuje badania z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Jak wiadomo, mężczyźni bardziej niż kobiety są narażeni na chorobę wieńcową czy bezdech senny. W większym stopniu zagraża im również rak płuc, rak jelita grubego oraz cukrzyca. Poddając się badaniom, mężczyźni powinni sprawdzić także stan zdrowia miejsc intymnych. Tego rodzaju działania profilaktyczne pozwolą zapobiec groźnym infekcjom, które mogą rozwijać się w całym organizmie.

Korzystając z doświadczenia cmc center Kraków mamy pewność, że wszystkie badania przebiegną prawidłowo. Co ważne po otrzymaniu wyników obowiązkowo powinniśmy się skonsultować z lekarzem rodzinnym w celu ich omówienia. Konsultacja oprócz wnikliwej analizy powinna być oparta o dodatkowe badania takie jak sprawdzenie ciśnienia tętniczego oraz obliczenie wskaźnika BMI.

Jak przygotować się na badania?

Zanim przychodnia lekarska Kraków przyjmie nas na badania, powinniśmy przed pobraniem krwi zastosować się do panujących zasad, które umożliwią prawidłowe określenie zmian w organizmie. Pobieranie krwi zaleca się rano, na czczo, po spożyciu niewielkiej ilości wody. Ważne jest, aby dzień przed badaniem nie spożywać napojów alkoholowych oraz unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.

Osoby dorosłe przez dużą ilość obowiązków zawodowych często zapominają o konieczności sprawdzenia stanu zdrowia organizmu. Badania profilaktyczne w specjalizującej się w tym przychodni pomogą zapobiec ciężkim chorobom, które mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here